Положення оліміпад-2015 року 22/02/2015

Іноземна мова (закачати/переглянути)

Історія України (закачати/переглянути)

Розширене засідання ради ректорів 01/02/2015

29 січня 2015 року на базі ХГУ відбулося розширене засідання Ради ректорів Херсонської області, у якому взяли участь освітяни міста, керівники та викладачі ВНЗ І-ІІ р.а.області та студенти.

Захід відбувся за участю голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Путілова, народних депутатів України – першого заступника голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Олександра Співаковського, голови підкомітету з питань державного боргу та фінансування державного бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Андрія Гордєєва, голови підкомітету з питань ціноутворення та розвитку зовнішньоекономічної діяльності в агропромисловому комплексі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Сергія Хланя та секретаря Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Івана Вінника.

До складу президії також увійшли: голова Ради ректорів ВНЗ III-IVрівня акредитації Херсонської області, ректор Херсонського національного технічного університету Юрій Бардачов та виконувач обов’язки ректора ХДУ Наталія Тюхтенко. Саме Наталія Анатоліївна відкрила засідання та привітала всіх присутніх у стінах одного з найстаріших вищих навчальних закладів Таврійського краю – Херсонському державному університеті. Вона запропонувала вшанувати хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів АТО, яких в цей день ховали на Херсонщині.

Голова Ради ректорів Ю.Бардачов зазначив, що зустріч з науково-педагогічною спільнотою Херсонщини в такому форматі проводиться вперше, а розширене засідання надає можливість всім охочим обговорити хвилюючі питання, поспілкуватися з народними депутатами та губернатором. Також Юрій Миколайович подякував поважним гостям за те, що вони залишаються відкритими для народу та знайшли час зустрітися.

Народний депутат України О.Співаковський у своєму виступі зупинився на тих труднощах, які виникли під час прийняття цьогорічного бюджету, зокрема на відстоюванні всіх основних позицій фінансування освітньо-наукової галузі. Крім того, Олександр Володимирович закцентував увагу на проблемах регіональної освіти, а саме зовнішньому незалежному оцінюванні.  «Ми з вами повинні змінюватися, а держава буде адекватно відповідати нам. Я гадаю, що ми зможемо зробити освітню галузь фундаментом розвитку всієї України», – підсумував народний депутат.

Губернатор Херсонської області Андрій Путілов зазначив: «Сьогодні наша спільна задача – згуртуватися і рухатися вперед, щоб відродити економіку нашого краю. Херсонщина потребує справжніх професіоналів, і задля того, аби студенти херсонських вишів мали гідні робочі місця на рідній землі, треба об’єднати систему освіти і виробництво разом». Скориставшись нагодою, Андрій Станіславович звернувся до присутніх із закликом втілювати любов до Батьківщини у конкретні справи.

Далі захід перейшов у формат діалогу, та всі охочі мали змогу звернутися до будь-кого із президії із конкретними питаннями. Серед тем, що хвилювали освітян і студентів, – сплата податку на землювишами,  фінансування та розвиток спортивної сфери на Херсонщині та ефективність практичного впровадження 57-ї статті Закону України «Про освіту». Представників Херсонського державного університету більш цікавили питання щодо створення їдальні, виплати обласних стипендій, збереження СОТ «Буревісник» та санаторію-профілакторію ХДУ. По деяких питаннях народні депутати і губернатор дали обіцянки сприяти їх найскорішому вирішенню.

Наостанок голова Ради ректорів Юрій Бардачов подякував губернатору, народним депутатам та організаторам заходу за проведену зустріч.

За матеріалами пресцентру ХГУ http://www.kspu.edu/

Вiтання з Новим Роком та Рiздвом Христовим 30/12/2014

Про підсумки ІІ етапу V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2014-2015 18/12/2014

Підсумки (закачати/переглянути)